OBEC PŘÁTELSKÁ RODINĚ A SENIORŮM 2021

Doba realizace projektu: 1.1.2021 – 31.12.2021

Celkový grant: 400 000,- Kč

Stručný popis projektu:

logoMinisterstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo na letošní rok soutěž „Obec přátelská rodině a seniorům 2021“. V rámci této soutěže byly v 5. kategoriích oceněny obce, které představily výjimečné projekty prorodinné a proseniorské politiky. Spolu s přihláškou se letos v únoru zpracovala žádost o neinvestiční dotaci a na základě bodového hodnocení naše obec získala stříbrnou příčku.

Těšíme se tak velkému úspěchu, že naše obec získala 2. místo ve II. kategorii (601 -3000 obyvatel) a získala finanční odměnu 400 000,- Kč.

Z výhry bude financována květinová výsadba s osázením truhlíků do atria Domu Kateřinka, dřevěné vyvýšené truhlíky s výsadbou bylinkové a babiččiny zahrádky. K útulnosti tohoto prostředí přispějí i odpočinkové lavičky.

Zpracování a vydání knihy Paměti našich občanů, která bude obsahovat vzpomínky našich občanů a připomene mladé generaci hodnotu dědictví, kterou nám naši předkové zanechali.

Získané informace a fotografie poslouží k sestavení stolního kalendáře obce pro rok 2022.

Fotografie ze současnosti budou nově pořízeny a z těch nejzajímavějších bude prezentována výstava v místním KD.

Aktivity, na které se obec zaměřila vzešly z podnětů při zpracování dokumentu Plánu rozvoje proseniorské politiky obce Kateřinice 2021 – 2025. Do příprav se zapojili členové sociální komise obce, zastupitelé a zpracovatel projektu.

Martina Valůšková, zpracovatel žádosti a koordinátor projektu

Vodovod obce Kateřinice
MAS Střední Vsetínsko