Dnes je 27. dubna 2024 a svátek má Jaroslav 10°C | Zítra Vlastislav 19°C

Výjezdní zasedání "Kulatého stolu" ČCE v Kateřinicích

19. března 2024 | Sbor ČCE

Tohoto jednání se zúčastnili vrcholní představitelé naší ČCE, dále církevní hodnostáři ze Švýcarska a z Německa. Ve čtvrtek 7.3. proběhly v našem kostele bohoslužby vedené synodním seniorem Pavlem Pokorným. Kázání bylo v angličtině a písně se zpívaly trojjazyčně - česky, anglicky a německy.

Ve dnech 6.-8.3.2024 náš sbor hostil účastníky "Kulatého stolu". Jedná se o setkání domácích i zahraničních pracovníků církce. Přítomni byli přátelé z Německa a Švýcarska, partneři z organizací GAW a HEKS a představiteleé zemských německých církví. Z české strany vedení Českobratrské církce evangelické - Synodní rada, vedení Ústřední církevní kanceláře, projektové a zahraniční oddělení ÚCK a další hosté, kteří představili život naší církve i život v jednostlivých sborech naší církve. Dále byly představeny nové projekty, které jsou zahraniční partněři ochotni podporovat.

Setkání bylo v srdečné atmosféře, hostům zahrál soubor Zvonky Dobré zprávy, čtvrteční bohoslužby vedl synodní senior Pavel Pokorný. V pátek se uskutečnil výlet na Velkou Lhotu, do skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm a na Pustevny, kde jsme měli oběd v nově opraveném Libušíně.

Děkujeme všem, kteří se o naše hosty starali, všem, kteří přispěli s občerstvením, školní kuchyni a kuchařkám za večeři a oběd, vedení obce za podporu i osobní účast na setkání. A Pánu Bohu za možnost, takové setkání uspořádat v naší nové klubovně v Kateřinicích.